DD Amtek, tel. 225 341 401, 777 114 070,    e-mail: info@ddamtek.cz   
logo

Radiokomunikační a měřicí technika, antény, kabely,
englishEnglish   Hlavní strana | Produkty | Speciální nabídka | Bazar | E-obchod | Informace | Kontakt | Odkazy

Aktuality - SDR přijímač Perseus a doplňky

26.05.2015 - SDR přijímač Perseus a doplňky


PERSEUS je softwarově definovaný přijímač s rozsahem 10 kHz až 30MHz, který má na vstupu 10 pásmových filtrů, pak následuje 14 bitový 80 MS/s AD převodník, špičkový FPGA digitální down-convertor a vysokorychlostní 480 Mbit/s USB2.0 PC interface.
Je navržen pro nejnáročnější uživatele a obsahuje 0-30 dB atenuátor v krocích po 10 dB, skupinu deseti vstupních filtrů a předzesilovač s vysokým dynamickým rozsahem se špičkovým IP3 s hodnotou přes 30dBm. Výsledný dynamický rozsah je lepší než 100 dB při SSB a lepší než 105 dB při CW.

PERSEUS SDR přijímač lze rovněž využívat v širokopásmovém módu jako spektrální analyzátor od 10 KHz do 40 MHz s dynamickým rozsahem přes 100 dB.
PERSEUS software podporuje širokopásmové nahrávání a přehrávání při šířce nahrávaného pásma až 800 kHz!
Bližší info též viz http://www.cqdx.it/woodbox/perseus1.html

Perseus lze provozovat i v transceiverovém provozu. Stačí jej doplnit automatickým přepínačem TX/RX Elad Switch Box, který přepíná anténu a audio signály mezi přijímačem a vysílačem, buď pomocí PTT nebo automaticky vf. VOXem.
Perseus lze s libovolným transceiverem, ovladatelným přes PC, synchronizovat např. pomocí oblíbeného programu Ham Radio Deluxe. Pro libovolné transceivery Icom je určen program BobCAT, zdarma ke stažení, který se integruje do okna ovládacího programu Persea a umožňuje ovládat frekvenci a druh provozu buď z Persea nebo z transceiveru nebo z obou, podle nastavení v set-up.
Novinka DSW150 - automatický přepínač doplněný přesným digitálním Wattmetrem/SWR-metrem ( do výkonu 150W). Využívá USB2 připojení k PC a software, který z něj činí kvalitní přesný měřicí přístroj s elegantním a realistickým zobrazením ve formě dvou analogových ručkových přístrojů, indikujících dopředný a odražený výkon, spolu s digitálním údajem výkonu FWD, RFL a SWR.
DSW150 obsahuje i ochranný prvek proti statické elektřině.

Zpet do aktualit | Najít v katalogu | Koupit